Kochamy spać

W 1995 roku Jerzy Kieczmerski zrobił dla swojego wnuka materac z łuski gryczanej, naturalnego tworzywa o niezwykłych właściwościach prozdrowotnych, przez lata uważanego jedynie za odpad powstający w czasie obróbki gryki. Tak zaczęła się historia firmy Danpol i tak powstała przyświecająca nam idea: tworzymy materace z miłości.

Kochamy spać, a jedyne, co spędza nam sen z powiek, to myśl o tym, żebyś Ty też spał dobrze, od regenerującego wypoczynku w nocy po przyjemne drzemki w ciągu dnia. Realizacja hasła „sleep well” to nasz cel i życiowa pasja. Niezmiennie pamiętamy o maluchach – stworzyliśmy dla nich markę ROO. Wierzymy w naturę i dbamy o nią, dlatego jesteśmy wierni łusce gryczanej i innym przyjaznym materiałom, które wspierają nas w trosce o Twoje zdrowie i przyjemność.

Najlepsi ludzie, wysokiej jakości materiały i nowoczesne maszyny – a do tego pasja i wspólny cel: Twój zdrowy i wygodny sen. To przepis na materace Danpol. Ważny jest każdy etap produkcji, dlatego nad każdym czuwamy i przeprowadzamy na miejscu. Pokrowce na materace powstają u nas od początku: najpierw produkujemy tkaninę, później z niej szyjemy.

Łączenie!

Na tym stanowisku szwaczka zszywa górną i dolną warstwę materaca i wszywa zamek – dla Twojej wygody.

Zamek sprawia, że możesz zdjąć pokrowiec i wyprać w pralce. Wiemy, że potrzeby naszych klientów są zróżnicowane, dlatego oferujemy różne warianty pokryć: niektóre można prać w temperaturze nawet 90 stopni, inne są wodoodporne. Dla szczególnie wymagających użytkowników mamy pokrowce o dodatkowych właściwościach.

Wybrać można spośród dwóch wariantów:

  • aloe vera – właściwości nawilżające i bakteriobójcze
  • silver – właściwości bakteriobójcze, jeszcze lepsze odprowadzenie wilgoci

Pakujemy!

Na tym stanowisku pokrowiec łączy się z wypełnieniem.

Materace gryczane, kokosowe, lateksowe lub z pianki dostępnej w kilku wariantach– wybór należy do Ciebie. Ponownie sprawdzamy, czy na pewno nie ma żadnych usterek. Jeszcze tylko opakowanie próżniowe i materac jest gotowy do drogi.

W naszym świecie dobry sen Twój i Twojego dziecka jest priorytetem.

Stosujemy surowce  dostarczane tylko przez firmy posiadające ważne certyfikaty np. OEKO-TEKS. Od lat pracujemy ze sprawdzoną bazą dostawców.

Za zamówienie surowców odpowiadają osobiście właściciele firmy – wysoka jakość użytych materiałów
ma dla nas kluczowe znaczenie.

Mamy w firmie certyfikowany przymiar, za pomocą którego wyrywkowo kontrolujemy surowce i gotowe produkty.

Dbamy o środowisko: pozostałości folii
lub pianki poliuretanowej poddawane są recyklingowi,
a odpady komunalne segregujemy.

Materace z łuską

Tam, gdzie jest to możliwe, wybieramy naturalne materiały, bo wierzymy w mądrość przyrody.

Łuska gryczana, tworzywo, które przez lata było lekceważone, gra u nas pierwsze skrzypce. Wybraliśmy łuskę, ponieważ nie uczula, nie podrażnia i ma właściwości antyodleżynowe. Dzięki niej nasze materace mają status produktów medycznych i sprawdzają się w rehabilitacji.

Pomagamy naturze za pomocą procesu fumigacji, czyli profesjonalnego oczyszczania: gryka spędza w takim silosie 10 dni, dzięki czemu nie ma takiej możliwości, by rozwinęły się w niej jakieś drobnoustroje. Wszystko dla Waszego bezpieczeństwa.

Przepikowane saszetki – w ten sposób trzymamy łuskę w ryzach, jednocześnie pozwalając jej działać. W takiej saszetce łuska może się poruszać i delikatnie masować Twoje ciało za każdym razem, kiedy poruszasz się na materacu.

To górna warstwa materaca, która gwarantuje wentylację i przepływ powietrza. Przeszywamy te maty ręcznie, by mieć pewność, że są napełnione odpowiednią ilością łuski i idealnie spełnią swoje zadanie.

Nie każdy element materaca może być w 100% naturalny, choć staramy się, by tak było.

W niektórych modelach materacy poszczególne warstwy sklejamy klejem wodnym, co jest bardzo ważne dla higieny. Gdy sięgamy po pianki to takie, do których produkcji stosuje się roślinne oleje. Kontrolujemy jakość użytych materiałów i standard pracy na każdym stanowisku.

Stawiamy na jakość!

Dlatego zatrudniamy najlepszy zespół profesjonalistów i stosujemy najwyższej jakości tworzywa, czego potwierdzeniem są znaki jakości takie jak KidZone, ECOS lub Certyfikat Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Myśląc o naszych klientach, ze szczególną troską podchodzimy do tych najmłodszych: to dla dzieci stworzyliśmy linię ROO. Nad meblami z tej kolekcji pracujemy przy wsparciu najlepszych projektantów oraz specjalistów od snu, dzięki którymi rozumiemy potrzeby dzieci w każdym wieku. Funkcjonalne meble ROO są mądrym towarzyszem dzieciństwa: dbają o zdrowy rozwój, bezpieczny sen i kreatywne środowisko odpoczynku. Nasze meble rosną razem z dziećmi, by wspierać je jak najdłużej. Wykonane są z litego drewna i pokryte tylko bezpiecznymi farbami i lakierami. Ich mocną stroną jest prosty skandynawski design, który świetnie się wpisuje w każde wnętrze.